Digital Evolution Index
20. 02. 2015

Tufts University zveřejnila tzv. DEI (Digital Evolution Index), který porovnává současný stav a potenciál rozvoje ICT průmyslu vybraných 50 zemí napříč všemi kontinenty. Země byly vybrány podle toho, v jaké fázi rozvoje svého digitálního trhu se právě nalézají.
Digital Evolution index ukázal, že i když některé země jako například Holandsko jsou v Top 10 technologicky nejrozvinutějších zemí, začínají zvolna ztrácet dech a pokud jejich digitální strategie nedojde výraznějších změn, budou nuceny přenechat svá místa novým rozvíjejícím se trhům, jakými jsou Indie, Čína nebo Vietnam. Tento stav se týká hlavně evropských zemí, Japonska a Austrálie. Naopak třeba Singapur si stále udržuje značný náskok před zbytek světa, a to hlavně díky neustálým inovacím a investicím do IT.
Z analýzy tak zvláště pro evropské země vyplývá, že pokud budou chtít zůstat ve světové IT špičce, nesmí usnout na vavřínech a musí se začít porozhlížet po nových rozvíjejících se trzích (Indie a Afrika) a více investovat do inovací a moderních technologií.

Více informací o Digital Evolution Index naleznete zde.